Gramatyka dla praktyka. Fleksja i słowotwórstwo. Funkcjonalne ćwiczenia gramatyczne z języka polskiego dla obcokrajowców na poziomie A1, A2, B1

Autor

Kamila Dembińska
Karolina Faustyn-Pleger
Agnieszka Małyska
Marta Ułańska

ISBN

978-3-9822528-9-6

Poziom

A1, A2, B1,

Wersja

papierowa

Typ okładki

miękka

Liczba stron

296

Format

29,7 x 21

Uwaga! Możliwość wysyłki Gramatyki na terenie Niemiec w cenie 5 euro. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt mailowy.

Gramatyka dla praktyka to zbiór ćwiczeń z języka polskiego jako obcego z komentarzem teoretycznym, obejmujący zagadnienia gramatyczne przewidziane dla poziomów A1, A2 i B1. Publikacja przeznaczona jest dla lektorów oraz dla osób uczących się języka polskiego jako obcego.

Cena

95,00 

Produkt dostępny

Wysyłka w  24h

Masz pytania? Skontaktuj się!

Gramatyka dla praktyka – fleksja i słowotwórstwo

“Gramatyka dla praktyka” to zbiór ćwiczeń gramatycznych uporządkowanych zgodnie z ich funkcjami komunikacyjnymi dla obcokrajowców uczących się języka polskiego jako obcego. Gramatyka składa się z 296 stron formatu A4.

Ta część serii dotyczy fleksji i słowotwórstwa. Publikacja składa się z kilkunastu głównych rozdziałów poświęconych przypadkom i tworzeniu słownictwa, w których wyodrębnione zostały mniejsze podrozdziały. Każdy rozdział to nowe zagadnienie gramatyczne, które najpierw omówione jest w części teoretycznie skierowanej do dwóch grup odbiorców: uczącego się i lektora (co zostało także wyodrębnione graficznie). Po niej natomiast następuje praktyczny trening w oparciu o zestawy ćwiczeń odpowiadających zagadnieniom teoretycznym. Część teoretyczna rozpoczyna się od zaprezentowania danego tematu (tam, gdzie jest to możliwe, np. końcówek fleksyjnych przypadka) w formie diagramu kołowego na konkretnych przykładach.

Ma to na celu przede wszystkim ułatwić jego zapamiętanie i utrwalenie w pamięci. Jest to ogromna pomoc dla uczącego się, który niejednokrotnie zderza się z ogromem skomplikowanych tabelek. Aby te informacje były jeszcze bardziej przystępne dla odbiorcy najpierw umieszczone zostały przykłady, a dopiero potem następują opisy zachodzących zjawisk, które są przydatne także dla lektora. Zamieszczone przykłady zostały starannie dobrane, tak by w oparciu o nie uczący się sam wyciągał wnioski i bez trudu wykonywał kolejne ćwiczenia, widząc tym samym postęp w nauce. Jest to niezbędny element motywujący w nabywaniu umiejętności językowych.

Informacje dodatkowe
Wymiary 29,7 × 21 cm
Kategoria

Ćwiczenia gramatyczne, Materiały dodatkowe, Podręczniki dla dorosłych

Poziom

A1, A2, B1

Serie

Gramatyka dla Praktyka

Wersja poroduktu

Papierowa – okładka miękka

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Gramatyka dla praktyka. Fleksja i słowotwórstwo. Funkcjonalne ćwiczenia gramatyczne z języka polskiego dla obcokrajowców na poziomie A1, A2, B1”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opcje dostawy:
 • Kurier w Polsce
  17,00 zł
 • Kurier w Polsce - pobranie
  21,00 zł
 • Kurier w Europie
  80,00 zł
 • Paczkomaty Inpost
  13,00 zł
 • Paczkomaty InPost - pobranie
  16,00 zł
Opcje płatności:
Szybkie przelewy online
Przelew tradycyjny
Płatność czekiem
Za pobraniem
PayPal