O wydawnictwie Start Polish

Kim jesteśmy?

Jesteśmy autorkami serii podręczników do nauki języka polskiego jako obcego START oraz lektorkami, trenerkami i wydawcami materiałów do nauki języka polskiego. W 2004 r. założyłyśmy KLUB DIALOGU – szkołę języka polskiego dla obcokrajowców, a w 2016 r. wydawnictwo autorskie START. Ponadto szkolimy lektorów na kursach doskonalenia zawodowego i studiach podyplomowych.

Z naszej pasji do języków tworzymy START

Nasza oferta adresowana jest do obcokrajowców zainteresowanych skuteczną nauką języka polskiego i możliwością korzystania z nowoczesnych, przyjaznych użytkownikowi podręczników oraz do lektorów języka polskiego jako obcego pragnących doskonalić swoje umiejętności i korzystać ze skutecznych form jego nauki.

Poznaj nas

Kamila
Współzałożycielka Start Polish
Kamila o sobie

Jestem absolwentką iberystyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów Zarządzania Przedsiębiorstwem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończyłam studia doktoranckie na Wydziale Lingwistyki Stosowanej UW.

Od 1998 roku zajmuję się nauczaniem języka polskiego jako obcego. W latach 2004-2010 byłam lektorką języka polskiego w College of Europe w Natolinie. W 2004 roku założyłam szkołę języka polskiego jako obcego KLUB DIALOGU. Jestem współautorką serii podręczników do nauki języka polskiego START oraz serii Gramatyka dla praktyka. Prowadzę szkolenia dla lektorów jpjo, m.in. w ramach studiów podyplomowych Metodyka Nauczania Języka Polskiego jako Obcego. Na Warszawskim Uniwersytetem Medycznym prowadzę zajęcia z dydaktyki języka polskiego jako obcego.

Zainteresowania dydaktyczne i naukowe: pedeutologia, nauczanie metodą bezpośrednią, poprawianie błędów.

.

Agnieszka
Współzałożycielka Start Polish
Agnieszka o sobie

Jestem absolwentką Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, podyplomowych studiów Zarządzania Przedsiębiorstwem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowych studiów Metodyki Nauczania Języka Polskiego jako Obcego w Instytucie Badań Literackich PAN.

Jestem lektorką języka polskiego od 2001 roku.   Jestem współautorką serii podręczników do języka polskiego jako obcego START oraz Gramatyki dla praktyka. Prowadzę wydawnictwo językowe. Zajmuję się szkoleniem i ewaluacją lektorów, prowadzę kursy doskonalenia zawodowego w Polsce i w Niemczech oraz zajęcia z dydaktyki języka polskiego jako obcego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Jestem mianowaną nauczycielką języka polskiego oraz przewodniczącą komisji egzaminacyjnej na egzaminach certyfikatowych z języka polskiego jako obcego.

Zainteresowania dydaktyczne: nauczanie osób początkujących, gramatyka funkcjonalna, doskonalenie wymowy, doskonalenie zawodowe lektorów JPJO.

WYBIERAJĄC NAUKĘ ZE START POLISH, OTRZYMUJESZ:
Sprawdzoną metodę
Wypróbowane podręczniki
Dodatkowe materiały rozwijające wszystkie sprawności językowe
Kursy szyte na miarę
KNOW-HOW

Na temat języka polskiego pokutuje opinia mówiąca, że jest on jednym z najtrudniejszych języków świata. Być może jest w tym trochę prawdy… Chcemy się w naszej pracy zmierzyć z tym stereotypem, dlatego podchodzimy do nauki języka kompleksowo: nauczając i tworząc własne materiały. Wypracowałyśmy metodę, która sprawdza się zarówno na lekcjach, jak i pr…

pl-PL
X