Podręczniki z języka polskiego A1

Filtruj
Kategoria
Poziom
Serie
Cena
-
Wersja
Podręczniki z języka polskiego A1

Wyświetlanie 1–9 z 40 wyników

Poziom A1, określany również jako początkujący, to najniższy z poziomów biegłości językowej. To pierwszy etap, który wskazuje, że dana osoba dopiero rozpoczyna swoją przygodę z nauką języka polskiego i czyni to od podstaw. Jest to faza wprowadzająca, w której krok po kroku wdrażane są kolejne sprawności językowe. Uczeń szlifuje wtedy zdolność słuchania, rozumienia, mówienia, czytania oraz pisania. Czyni to w zakresie odpowiadającym jego obecnemu stanowi wiedzy.

Z jakich materiałów dydaktycznych do nauki języka polskiego warto korzystać?

Pragniesz rozwinąć swoje zdolności językowe? Twój wybór padł na język polski jako obcy? Poziom A1 osiągniesz dość szybko, musisz jednak wykazać się odpowiednim zaangażowaniem i postawić na systematyczną naukę. To właśnie jest klucz do sukcesu. Swoją wiedzę w tym obszarze możesz poszerzać na wiele sposobów. Jednak fundamentem jest dobranie odpowiednich materiałów dydaktycznych. Twój wybór powinien paść na książki dopasowane do poziomu Twoich umiejętności – podręczniki oraz zeszyty z ćwiczeniami gramatycznymi, leksykalnymi i fonetycznymi. Wykorzystywanie ich zgodnie z przeznaczeniem to sprawdzony sposób utrwalanie wiedzy, monitorowanie jej poziomu oraz uzyskiwanie satysfakcjonujących postępów.

Język polski jako obcy poziom A1 – jakie umiejętności się posiada?

Uczeń wyróżniający się znajomością języka polskiego jako obcego na poziomie A1 posiada wiele elementarnych, choć cennych umiejętności językowych, które pozwalają mu komunikować się z innymi na poziomie podstawowym. Taka wiedza pozwala na konstruowanie potocznych, nieskomplikowanych wyrażeń związanych z sytuacjami, jakie spotykają nas w codziennym życiu. Będzie to więc umiejętność przywitania się i pożegnania, przedstawienia czy opisania siebie. Na tym etapie uczeń potrafi już tworzyć spójne wypowiedzi na temat życia prywatnego. Wie również, jakich wyrażeń używać w czasie podróży. Dzięki temu umie przeprowadzić prostą rozmowę z inną osobą komunikującą się w języku polskim – wyrazić prośbę, czy zwrócić się o pomoc.

Strona wyszukana po frazach:

język a1, język polski a1, język polski jako obcy poziom a1, język polski, poziom a1, polski a1