Ćwiczenia leksyklane

Filtruj
Kategoria
Poziom
Serie
Cena
-
Wersja
Ćwiczenia leksyklane

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Nauka języka obcego to nie tylko doskonalenie tworzenia form pisemnych, poznawanie zasad gramatycznych, czy szlifowanie wymowy. Niezwykle ważne jest posiadanie odpowiednio bogatego zasobu słownictwa. Im więcej wyrazów w danym języku się zna, tym bardziej precyzyjnie można komunikować się z innymi. Wiele osób uczących się na własną rękę właśnie od poznawania pojedynczych słów z różnych kategorii rozpoczyna przygodę z danym językiem. Jakie słowa w języku polskim należy znać? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Ćwiczenia leksykalne język polski – słowa z jakich kategorii warto znać?

Rodzaj słownictwa, którego uczą się uczniowie, zależy w głównej mierze od prezentowanego przez nich poziomu wiedzy. Prosty z tego wniosek, że innego typu wyrażenia będą poznawały osoby kształcące się na poziomie A1, a inne na poziomie B2, czy C1. W tym pierwszym przypadku będą to najczęściej proste, podstawowe wyrazy. Z kolei na bardziej zaawansowanych etapach poznaje się trudniejsze słowa, synonimy, którymi można zastępować ich klasyczne odpowiedniki.

Kategorie wyrazów, które warto znać to między innymi: życie codzienne, jedzenie, rodzina, sklepy i zakupy, zdrowie, podróżowanie, ubiór, owoce i warzywa, kolory, dni tygodnia, czy miesiące. W nauce tych słów ogromną pomocą są ćwiczenia leksykalne język polski.

Leksyka w nauce języka polskiego – najważniejsze informacje

Leksyka to nic innego jak ogół wyrazów typowych dla danego języka. Zapewne w tym momencie zastanawiasz się, ile trzeba znać słów, aby móc płynnie komunikować się w danym języku? Wszystko zależy tutaj od indywidualnych uwarunkowań, jednak bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że optymalna liczba słów niezbędna do swobodnego porozumiewania się to około 3000. Być może na pierwszy rzut oka ta liczba wydaje się imponująca, jednak przechodząc przez kolejne etapy nauki, nawet nie czuje się, kiedy poznaje się kolejne przydatne zwroty.

Pomocne w zapoznawaniu się z nowymi wyrazami są różne pomoce dydaktyczne – książki, podręczniki, słowniki oraz ćwiczenia leksykalne. Język polski staje się wtedy o wiele bliższy uczniom, którzy czerpią satysfakcję z możliwości wyrażenia konkretnymi słowami swoich własnych myśli i uczuć.

Ćwiczenia leksykalne język polski – jak nauczyć się nowych wyrazów?

Jednym ze sposób na naukę nieznanych dotąd wyrażeń są ćwiczenia leksykalne. Język polski oraz typowe dla niego słownictwo stają się wtedy dużo bliższe, ponieważ wiedzę poszerza się za pomocą quizów, dopasowywania wyrazów, czy uzupełniania treści własnymi pomysłami. Zasób słownictwa można skutecznie poszerzyć także dzięki czytaniu książek w danym języku obcym, jak i tworząc tak zwane fiszki. Warto stawiać na to, co nas interesuje – filmy, czy piosenki również mogą stanowić bogate źródło słów wykorzystywanych na co dzień w danym języku. Na dobrą sprawę każdy sposób jest dobry, wystarczy tylko dopasować konkretną metodę do osobistych preferencji, a następnie łączyć je ze sobą i poszerzać wiedzę.

Strona wyszukana po frazach:

ćwiczenia leksykalne język polski, ćwiczenia leksykalne, polski dla obcokrajowców ćwiczenia